Tacoma Swim Club
HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 - 8:26 PM  1/18/2013  Page 1
UPS vs Witworth - 11/2/2012
Results - Withworth UPS
 
Event 1  Women 400 SC Meter Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
1-1 UPS
1
4:34.01
  11
1) Anders, Sam A 18
2) Wormwood, Tracy L 21
3) Clark, Auri C 18
4) Norrish, Melissa M 19
A
1-2 WHTW-IE
2
4:39.47
  4
1) Duvall, Katherine R 21
2) Barringer, Melissa 22
3) Spall, Heather I 19
4) Case, Anna E 21
B
1-3 UPS
3
4:51.95
  2
1) Greenwood, Brianna L 19
2) Jaynes, Jessica 21
3) Snowden, Mariah A 22
4) Kochanowski, Lauren 19
B
1-4 WHTW-IE
4
5:03.39
1) Coiner, Michael E 20
2) Callaghan, Melissa L 19
3) Albert, Kaurie 19
4) Burnight, Taylor E 19
C
1-5 UPS
5
5:18.15
1) Rogers, Claire A 21
2) Smith, Ali M 20
3) Miller, Hannah H 20
4) Krimmer, Tess 19
 
Event 2  Men 400 SC Meter Medley Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
1-1 WHTW-IE
1
4:06.42
  11
1) Lemley, Jason D 19
2) Wicks, Kyle R 19
3) Tatum, Wesley K 20
4) Sumnicht, Andrew J 20
A
1-2 UPS
2
4:10.09
  4
1) Kitson, Teale R 20
2) Gerrity, Brian 20
3) Fisk, Jared M 20
4) Cohen, Max B 22
B
1-3 WHTW-IE
3
4:13.30
  2
1) Fish, Anthony J 21
2) Case, Trevor W 18
3) Brogan, Donovan M 21
4) Welle, Luke R 20
C
1-4 WHTW-IE
4
4:27.02
1) Locatell, Michael C 21
2) Lin, Lucas H 19
3) Brody, Matthew L 21
4) Budden, Cooper K 19
B
1-5 UPS
5
4:31.09
1) Goldberg, Matt S 19
2) Biro, Zander T 18
3) Huynh, Justin T 18
4) Asfazadour, Warren T 20
 
Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 21
1-1 Pavelko, Abigail E
1
9:43.18
  9
WHTW-IE
 19
1-2 Louis, Bridget V
2
9:56.06
  4
UPS
 21
1-3 Barrington, Ann M
3
10:13.99
  3
WHTW-IE
 21
1-4 Louis, Maria V
4
10:15.52
  2
UPS
 21
1-5 Richardson, Molly A
5
10:36.14
  1
UPS
 21
1-6 Fuller, Caitlin C
6
10:56.71
 
Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Frenzel, Derek Z
1
8:41.57
  9
WHTW-IE
 18
1-2 Smith, Brandon A
2
8:43.10
  4
WHTW-IE
 18
1-3 Moore, Kevin
3
9:11.21
  3
WHTW-IE
 18
1-4 Gustafson, Benjamin J
4
9:11.70
  2
UPS
 18
1-5 Davis, Matt L
5
9:26.45
  1
 
Event 5  Mixed 200 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 19
1-1 Carpenter, Kori J
1
2:11.81
  9
WHTW-IE
 20
1-2 Lecoq, Nicole L
2
2:12.06
  4
WHTW-IE
 21
1-3 Duvall, Katherine R
3
2:14.47
  3
UPS
 19
1-4 Norrish, Melissa M
4
2:14.70
  2
UPS
 19
1-5 Metzler, Michaela
5
2:28.95
  1
UPS
 22
1-6 Snowden, Mariah A
6
2:30.65
WHTW-IE
 19
2- Budden, Cooper K
---
X2:11.71
WHTW-IE
 19
2- Burnight, Taylor E
---
X2:23.75
UPS
 18
2- Irwin, Rosie M
---
X2:31.91
UPS
 20
2- Smith, Ali M
---
X3:07.27
 
Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Jeremikj, Aleksandar
1
1:58.45
  9
UPS
 20
1-2 Kitson, Teale R
2
1:59.14
  4
WHTW-IE
 21
1-3 Beck, Mitchell L
3
2:00.29
  3
WHTW-IE
 20
1-4 MacKintosh, Callum H
4
2:06.08
  2
WHTW-IE
 21
1-5 Brody, Matthew L
5
2:08.06
  1
UPS
 20
1-6 Asfazadour, Warren T
6
2:23.45
 
Event 7  Mixed 50 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 20
1-1 Stang, Alisa F
1
28.39
  9
UPS
 21
1-2 Williams, Ava C
2
28.68
  4
WHTW-IE
 18
1-3 Norris, Hannah
3
29.14
  3
WHTW-IE
 20
1-4 Borth, Marit C
4
29.24
  2
UPS
 19
1-5 Krimmer, Tess
5
30.77
  1
UPS
 20
1-6 Miller, Hannah H
6
31.61
UPS
 21
2- Rogers, Claire A
---
X33.80
UPS
2- Markel, Madison
---
X37.42
 
Event 8  Men 50 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 19
1-1 Wicks, Kyle R
1
24.83
  9
UPS
 18
1-2 Henley, Keven E
2
24.90
  4
WHTW-IE
 20
1-3 Vaccaro, Aaron C
3
25.08
  3
UPS
 19
1-4 Jacobson, Clayton T
4
25.90
  2
WHTW-IE
 22
1-5 Ranno, Nathan J
5
25.91
  1
UPS
 20
1-6 Gerrity, Brian
6
29.10
 
Event 9  Women 400 SC Meter IM
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 21
1-1 Pavelko, Abigail E
1
5:17.61
  9
WHTW-IE
 19
1-2 Louis, Bridget V
2
5:22.52
  4
UPS
 18
1-3 Anders, Sam A
3
5:26.39
  3
UPS
 21
1-4 Wormwood, Tracy L
4
5:26.64
  2
UPS
 18
1-5 Clark, Auri C
5
5:31.22
  1
WHTW-IE
 20
1-6 Coiner, Michael E
6
5:53.72
 
Event 10  Men 400 SC Meter IM
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Frenzel, Derek Z
1
4:48.35
  9
WHTW-IE
 20
1-2 Sumnicht, Andrew J
2
4:53.24
  4
WHTW-IE
 18
1-3 Case, Trevor W
3
4:56.06
  3
WHTW-IE
 21
1-4 Locatell, Michael C
4
4:59.75
  2
UPS
 21
1-5 Walker, Zach K
5
5:12.00
  1
UPS
 18
1-6 Huynh, Justin T
6
5:26.22
 
Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Jaynes, Jessica
1
2:28.97
  9
WHTW-IE
 19
1-2 Carpenter, Kori J
2
2:30.43
  4
UPS
 19
1-3 Norrish, Melissa M
3
2:34.02
  3
WHTW-IE
 19
1-4 Spall, Heather I
4
2:37.51
  2
UPS
 22
1-5 Snowden, Mariah A
5
2:46.44
  1
 
 
Tacoma Swim Club
HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 - 8:26 PM  1/18/2013  Page 2
UPS vs Witworth - 11/2/2012
Results - Withworth UPS
(Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly)
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 19
1-6 Albert, Kaurie
6
2:56.69
 
Event 12  Men 200 SC Meter Butterfly
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Jeremikj, Aleksandar
1
2:16.34
  9
WHTW-IE
 20
1-2 Welle, Luke R
2
2:16.76
  4
WHTW-IE
 21
1-3 Locatell, Michael C
3
2:17.86
  3
WHTW-IE
 20
1-4 Tatum, Wesley K
4
2:18.18
  2
UPS
 20
1-5 Fisk, Jared M
5
2:18.88
  1
UPS
 18
1-6 Huynh, Justin T
6
2:34.85
 
Event 13  Mixed 100 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 20
1-1 Stang, Alisa F
1
1:01.19
  9
UPS
 21
1-2 Williams, Ava C
2
1:01.55
  4
WHTW-IE
 18
1-3 Norris, Hannah
3
1:02.90
  3
WHTW-IE
 20
1-4 Borth, Marit C
4
1:05.56
  2
UPS
 19
1-5 Metzler, Michaela
5
1:06.50
  1
UPS
 19
1-6 Kochanowski, Lauren
6
1:09.42
WHTW-IE
 21
2- Louis, Maria V
---
X1:13.27
UPS
 21
2- Rogers, Claire A
---
X1:14.39
UPS
2- Markel, Madison
---
X1:22.12
UPS
 19
2- Shuman, Sofia
---
X1:43.98
UPS
 20
3- Asfazadour, Warren T
---
X1:20.79
UPS
 20
3- Smith, Ali M
---
X1:29.44
 
Event 14  Men 100 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 20
1-1 Vaccaro, Aaron C
1
54.80
  9
UPS
 18
1-2 Henley, Keven E
2
55.22
  4
WHTW-IE
 20
1-3 MacKintosh, Callum H
3
55.78
  3
WHTW-IE
 22
1-4 Ranno, Nathan J
4
56.44
  2
UPS
 19
1-5 Goldberg, Matt S
5
57.62
  1
UPS
 19
1-6 Jacobson, Clayton T
6
57.72
 
Event 15  Women 200 SC Meter Backstroke
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 18
1-1 Anders, Sam A
1
2:26.05
  9
WHTW-IE
 20
1-2 Lecoq, Nicole L
2
2:26.07
  4
WHTW-IE
 21
1-3 Duvall, Katherine R
3
2:26.54
  3
UPS
 18
1-4 Clark, Auri C
4
2:36.02
  2
WHTW-IE
 21
1-5 Case, Anna E
5
2:37.07
  1
UPS
 19
1-6 Greenwood, Brianna L
6
2:43.48
 
Event 16  Men 200 SC Meter Backstroke
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 20
1-1 Kitson, Teale R
1
2:14.66
  9
WHTW-IE
 21
1-2 Fish, Anthony J
2
2:17.06
  4
WHTW-IE
 19
1-3 Lemley, Jason D
3
2:20.54
  3
UPS
 21
1-4 Walker, Zach K
4
2:25.72
  2
WHTW-IE
 21
1-5 Brogan, Donovan M
5
2:28.17
  1
 
Event 17  Women 400 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 19
1-1 Louis, Bridget V
1
4:42.63
  9
WHTW-IE
 21
1-2 Pavelko, Abigail E
2
4:44.17
  4
WHTW-IE
 19
1-3 Callaghan, Melissa L
3
4:58.15
  3
UPS
 21
1-4 Barrington, Ann M
4
5:05.09
  2
UPS
 18
1-5 Irwin, Rosie M
5
5:15.25
  1
UPS
 21
1-6 Fuller, Caitlin C
6
5:28.35
 
Event 18  Men 400 SC Meter Freestyle
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Frenzel, Derek Z
1
4:14.76
  9
WHTW-IE
 21
1-2 Beck, Mitchell L
2
4:17.30
  4
WHTW-IE
 18
1-3 Smith, Brandon A
3
4:24.39
  3
UPS
 22
1-4 Cohen, Max B
4
4:25.44
  2
WHTW-IE
 18
1-5 Moore, Kevin
5
4:31.97
  1
UPS
 18
1-6 Davis, Matt L
6
4:32.45
 
Event 19  Women 200 SC Meter Breaststroke
Age
   School
Name
Finals Time
UPS
 21
1-1 Wormwood, Tracy L
1
2:44.57
  9
UPS
 21
1-2 Jaynes, Jessica
2
2:45.24
  4
WHTW-IE
 18
1-3 Norris, Hannah
3
2:45.64
  3
UPS
 21
1-4 Barrington, Ann M
4
2:49.29
  2
WHTW-IE
 19
1-5 Nelson, Lauren A
5
2:53.59
  1
WHTW-IE
 22
1-6 Barringer, Melissa
6
2:57.03
 
Event 20  Men 200 SC Meter Breaststroke
Age
   School
Name
Finals Time
WHTW-IE
 19
1-1 Wicks, Kyle R
1
2:29.80
  9
WHTW-IE
 18
1-2 Case, Trevor W
2
2:35.71
  4
WHTW-IE
 19
1-3 Lin, Lucas H
3
2:38.33
  3
UPS
 20
1-4 Gerrity, Brian
4
2:39.92
  2
UPS
 21
1-5 Walker, Zach K
5
2:43.64
  1
UPS
 18
1-6 Biro, Zander T
6
2:44.75
 
Event 21  Women 400 SC Meter Freestyle Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
1-1 WHTW-IE
1
4:09.07
  11
1) Lecoq, Nicole L 20
2) Carpenter, Kori J 19
3) Borth, Marit C 20
4) Stang, Alisa F 20
B
1-2 WHTW-IE
2
4:19.29
  4
1) Case, Anna E 21
2) Coiner, Michael E 20
3) Callaghan, Melissa L 19
4) Burnight, Taylor E 19
A
1-3 UPS
3
4:24.69
  2
1) Williams, Ava C 21
2) Fuller, Caitlin C 21
3) Kochanowski, Lauren 19
4) Metzler, Michaela 19
B
1-4 UPS
4
4:37.60
1) Miller, Hannah H 20
2) Krimmer, Tess 19
3) Greenwood, Brianna L 19
4) Irwin, Rosie M 18
 
Event 22  Men 400 SC Meter Freestyle Relay
 
Relay
Team
Finals Time
A
1-1 WHTW-IE
1
3:38.29
  11
1) Vaccaro, Aaron C 20
2) Sumnicht, Andrew J 20
3) Ranno, Nathan J 22
4) MacKintosh, Callum H 20
A
1-2 UPS
2
3:40.86
  4
1) Henley, Keven E 18
2) Cohen, Max B 22
3) Jacobson, Clayton T 19
4) Jeremikj, Aleksandar 21
B
1-3 WHTW-IE
3
3:41.53
  2
1) Beck, Mitchell L 21
2) Lemley, Jason D 19
3) Welle, Luke R 20
4) Brody, Matthew L 21
C
1-4 WHTW-IE
4
3:54.60
1) Budden, Cooper K 19
2) Gustafson, Benjamin J 18
3) Tatum, Wesley K 20
4) Fish, Anthony J 21
 
 
 
Tacoma Swim Club
HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 - 8:26 PM  1/18/2013  Page 3
UPS vs Witworth - 11/2/2012
Results - Withworth UPS
(Event 22  Men 400 SC Meter Freestyle Relay)
 
Relay
Team
Finals Time
B
1-5 UPS
5
3:54.96
1) Fisk, Jared M 20
2) Goldberg, Matt S 19
3) Davis, Matt L 18
4) Biro, Zander T 18
 
Scores - Women
 Women - Team Rankings - Through Event 22
1.
Whitworth
125
2.
University of Puget Sound
80
 
Scores - Men
 Men - Team Rankings - Through Event 22
1.
Whitworth
118
2.
University of Puget Sound
87