Track and Field Top Ten List/School Records/All-Americans


MEN | WOMEN | MEN'S & WOMEN'S OUTDOOR SCHOOL RECORDS | MEN'S & WOMEN'S INDOOR SCHOOL RECORDS |NATIONAL CHAMPIONS | ALL AMERICANS | ACADEMIC ALL-AMERICA | INDOOR TRACK & FIELD AWARDS | PUGET SOUND AWARDS | SCHOLAR ATHLETES

Top Ten Outdoor

Track & Field Men

100 METER DASH

Jack Higgins 10.3* 1962
Pete Van Sant 10.72 2006
Kyle Kikuchi 10.73 w 1996
Todd Rogers 10.84 w 1998
Mike Oliphant 10.6 1986
Allyn Filley 10.6* 1973
Ron Bagby 10.7 1983
Bart Bona 10.7* 1966
Paul Chappell 10.7* 1971
Don Rinta 10.7* 1974
 

200 meters

Jack Higgins 20.6*w 1960
Kyle Kikuchi 21.85 1996
Pete Van Sant 21.90 2006
Allyn Filley 21.7* 1971
Jim Catalinich 21.7* 1974
Mike Oliphant 21.8 1986
Tracy Daugherty 21.9 1984
Doug Boughal 22.0* 1970
Todd Rogers 22.29 1997
Calvin Sanders 22.1* 1976
Tom Lowe 22.1* 1966

 

400 meters

Jim Catalinich 48.2* 1972
Kemper Righter 48.6* 1967
Tracy Daugherty 48.8 1987
Paul Hospenthal 49.0 1986
Thyne Chaumell 49.0 1987
Patrick Cater 49.52 1991
Chad Childears 49.61 1989
John Rogelstad 49.4 1994
Lee Root 49.4* 1972
Dave Thompson 49.5 1972

 

800 meters

Kirby Leufroy 1:49.89 1994
Ahman Dirks 1:51.92 1997
Matt Mandrones 1:52.89 1991
Mark Torgerson 1:53.3* 1977
Dan McLean 1:54.35 2001
Don Greco 1:54.5* 1977
Steve Miner 1:54.8* 1976
Mike Seibel 1:55.10 1984
Ben Kevan 1:55.43 2002
Chris Luther 1:55.6* 1972

 

1500 meters

Ahman Dirks 3:45.46 1997
Dan McLean 3:48.58 2003
Brian Mittelstaedt 3:49.8* 1974
Dave Davis 3:52.5 2000
Kirby Leufroy 3:53.64 1994
Dan Greco 3:53.8* 1978
Bob Skar 3:56.13 1975
Steve Miner 3:56.1* 1978
Paul Goralski 3:56.7 1984
Matt Ellis 3:57.19 1994

 

3000 meters

Ahman Dirks 8:21.47 1997
Dave Davis 8:23.24 2000
Emmett Kipp 8:25.1 1986
Matt Ellis 8:29.56 1994
Brian Brouillett 8:35.5* 1976
Greg Fox 8:37.24 1997
Dan McLean 8:45.16 2001
Kirby Leufroy 8:45.5 1994
Roger Bialous 8:46.3 1994
Taylor Halvik 8:50.31 2003

 

5000 meters

Dave Davis 14:19.18 2000
Geremia Lizier-Zmudzins 14:19.54 2016
Ahman Dirks 14:22.42 1997
Tyler Shipley 14:22.47 2016
Emmett Kipp 14:27.8 1986
Dan McLean 14:39.72 2004
Matt Ellis 14:40.83 1994
Tom Dolan 14:47.9 1980
Greg Fox 14:48.55 1996
Mike Morse 14:49.69 1991

 

10,000 meters

Tyler Shipley 30:19.25 2016
Dave Davis 30:27.20 2000
Emmett Kipp 30:33.5 1986
Francis Reynolds
30:41.03 2010
Frank Prince 30:44.69 2005
Matt Ellis 30:53.18 1994

Jim Smith

30:56.5* 1977
Mark Brennan 31:09.3 1990
Jon Westerman 31:11.23 1996
Rick McCann 31:12.0 1997

 

10,000 meter Race Walk

Alan Bridges 52:22.00 1986
Tom Gibson 57:36.00 1986

 

Marathon

Jim Bob Cairns 2:21:08.22 1985
Leon Bombardier 2:23:41 1974
Dave Richards 2:23.27 1974
Scott Sterbenz 2:30:00 1988
Josh Montgomery 2:32:49 1994
Mark Brennan 2:33:27.5 1989
Lane Seeley 2:35:19 1994
Tom Nolan 2:36:00 1970
Jim Speer 2:40:00 1972
Brian Brouillett 2:45:05 1975

 

110 meter High Hurdles

Bill Hines 14.50 1980
Don Erickson 14.53 1984
Randy Moon 14.7* 1976
Darryl Fitzhugh 14.91 1993
Matt Wells 14.95 2017
Jamie Seaburg 14.9* 1973
Paul Fawcett 15.0 1982
Dick Lewis 15.1* 1948
Mark Stream 15.1* 1972
Matt Marta 15.2 1993

 

400 meter Intermediate Hurdles

Keith Burgess 52.70 1994
Brian Brendel 52.6 1988
Walter Hines 53.6 1983
Alan Burningham 54.73 1994
Joel Baldwin 55.19 1999
Jamie Seaburg 55.0* 1973
Mark Steam 55.1* 1972
Mark Stephens 55.2 1978
Matt Marta 55.3 1992
Rick Stockstad 56.1* 1967

 

3000 meter Steeplechase

Hugh Weber 9:10.48 1989
Brain Brouillett 9:15.2 1977
Roger Bialous 9:18.41 1995
Doug Ryden 9:18.50 1998
Reagan Grabner 9:19.91 2001
Tom Nolan 9:24.6 1979
Dan Fall 9:32.61 1984
Joshua Seekatz 9:34.18 2014
Matt Ellis 9:35.6 1992
Jeff Sowards 9:36.4 1985

 

Shot Put

Randy Swilley 52'3.75" 1990
Alverno Middleton 51'3" 2009
Jeff Green 50'10.5" 1982
Harvey Horwitz 50'0.5" 1974
Doug Cowan 49'7.25" 1972
Ricardo Aguirre 49'1.75" 1993
Shane Cook 48'5.5" 1986
Mark Conrad 48'1" 1975
Dave Hyytinen 47'9" 1984
Scott Easley 47'9" 1992

 

Discus

Cliff Poage 162'7" 1999
Chuck Bingham 157'0" 1973
Dan Kinkela 155'2" 1974
Harvey Horwitz 148'0" 1973
Mark Corcoran 147'6" 1990
Brian Threlkeld 146'1" 1983
Frank Olotoa 144'5" 1976
Greg Bailey 143'4" 2007
Craig Morse 143'1" 1981
Earl Fitzpatrick 143'0" 1994

 

Hammer

Greg Bailey 181'0" 2009
Frank Olotoa 178'5" 1977
Jeff Lofdahl 177'1" 1990
Randy Swilley 162'1" 1991
Ray Phinney 161'10" 1986
Cliff Poage 161'3" 1999
Earl Fitzpatrick 158'4" 1995
AJ Middleton 157'3" 2008
Owen Bartels 149'3" 2003
Cody Dean 143'10" 2008

 

Javelin (Old)

Ken Johnson 252'6" 1973
Larry Thompson 215'0" 1971
Ty Stroh 209'9" 1962
Mike Pavel 204'0" 1981
Mark Conrad 198'5" 1973
Mark Wells 190'7" 1976
Brian Gotchell 188'4" 1984
Lee Root 184'1" 1971
Brent Wagner 181'2" 1977
Niles Tomlinson 177'11" 1985

 

Javelin (IAAF in 1984)

Matt Gilbert 186'0" 2013
Dillon Gongliewski 185'7" 2014
Joe Cerne
183'4"
2012
Nicholas Blue
182'5"
1997
Doug Parker 180'1" 2015
Niles Tomlinson
177'11"
1985
Myles McDonald
177'1"
2011
Dan Hervol
176'2"
2002
Cameron Braithwaite 174'3" 2015
Brian Gotchel
173'9"
1985

 

Long Jump

Joe Peyton 24'0.5" 1964
Roger Rowe 23'6" 1973
Pete Van Sant 23'4.5" 2005
Don Erickson 22'11" 1983
John White 22'8.5" 1972
Brian Brendel 22'6.25" 1991
Cam Braitwaite 22'2.25" 2013
Burch Greene 22'2.25" 2006
Mark Wells 22'1.75" 1975
David Allen 22'1" 1978
Geoff Brewer 22'1" 1984

 

Triple Jump

Roger Rowe 49'4.75" 1974
Geoff Brewer 47'7.25" 1984
John White 47'0" 1972
Brian Kramer 46'9" 2007
Doug Andrews 46'4.5" 1984
Tim Herron 46'4" 1992
Steve Feeney 46'0.5" 1992
Don Burell 46'0" 1968
Jon Lee 45'7.25" 2013
Jim Wright 45'5" 1972

 

High Jump

Rob Bradbury 6'10" 1997
Joe Peyton 6'8" 1967
Jeff Lindstrom 6'8" 1991
Brian Kramer 6'7.5" 2006
Randy Moon 6'7.5" 1979
Wayne Mann 6'6" 1948
Don Rinta 6'6" 1974
Daniel Berendsen 6'6" 2011
John Smith 6'5.5" 1969
LaMoin Garrard 6'4.5" 1992

 

Pole Vault

Justin Rinefort 15'9" 1989
Eric Fifield 15'9" 1994
Greg Gause 15'9" 2005
Joe Cerne 15'0.25" 2013
Ryan Spence 15'0" 1996
Don Rinta 15'0" 1973
Cam Braithwaite 14'9" 2016
Mike Ramoska 14'8" 1976
Burch Green 14'5.25" 2005
Matt Perry 14'3.5" 2001

 

 

Decathlon (1986 tables)

Brian Brendel 6753 1991
Randy Moon 6667 1979
Joe Cerne 6560 2013
Don Erickson 6557 1984
LaMoin Garrard 6490 1992
Cameron Braithwaite 6255 2015
Burch Greene 6103 2006
Mark Wells 6038 1977
Matt Wells 5826 2017
Matt Maze 5808 2008 

 

* denotes yards converted to meters
w denotes wind aided

 

Top Ten Outdoor

Track & Field Women

Top

100 meters

Allanah Whitehall
11.88 2016
Adia Brown 12.24 1994
Andee Anderson 12.0 1996
Janece Levien 12.43w 2008
Marlene Dean 12.2 1981
Juli Busenbark 12.2 1991
Kahleia Crane 12.4 1995
Logan Bays 12.68 2017
Patience Harrison 12.5 1985
Rhonda Andrews 12.80 1994
Michelle Carter 12.80 1990

 

 

200 meters

Allanah Whitehall 24.81 2016
Rhonda Andrews
25.17 1994
Andee Anderson
25.0 1995
Andrea Leiken
25.92 2012
Kahleia Crane
25.8 1995
Marlene Dean
25.9 1981
Caitlin McGrane
26.19 2010
Adia Brown
26.22 1994
Anna Joseph 26.30 2017
Juli Busenbark 26.1 1991

 

 

400 meters

Rhonda Andrews 55.75 1994
Andrea Leiken 56.76 2012
Jill Yoder 57.91 1984
Rennie Cahan 58.07 1984
Emery Bradlina 58.38 2017
Danita Erickson 58.40 1993
Caitlin McGrane 58.57 2010
Jessica Kuzma 58.80 1998
Mara Cummings 58.88 2014
Meg Gilbertson 59.14 2014

 

 

800 meters

Danitia Erickson 2:09.44 1993
Kathy Lee 2:11.08 1988
Emery Bradlina 2:11.43 2017
Heather Sullivan 2:12.03 1986
Alicia Burns 2:13.00 2014
Dana Murray
2:14.90
1998
Lisa Garnett
2:15.14
1988
Glynn Watt
2:15.4
1983
Rhonda Andrews
2:16.36
1994
Alison Wise 2:17.17
2017

 

 

1500 meters

Heather Sullivan 4:28.4 1986
Danita Erickson 4:29.39 1994
Lisa Garnet 4:33.16 1988
Dana Murray 4:35.12 1997
Glynn Watt 4:35.67 1983
Sarah Andrews 4:35.93 1998
Cheryl Moores 4:35.9 1984
Dana Boyle 4:36.63 1999
Jennifer Eastman 4:37.47 1985
Emily Kellman 4:38.1 1995

 

 

3000 meters

Dana Boyle 9:45.31 1999
Emily Kellman 9:48.95 1995
Sheri Goodwin 9:51.47 1999
Danita Erickson 9:51.5 1994
Sarah Andrews 9:52.64 1997
Ann Grande 9:56.5 1990
Heather Sullivan 9:57.5 1986
Jennifer Eastman 9:59.4 1986
Andrea Boitano 10:01.58 1997
Beth Robbins 10:03.81 1995

 

 

5000 meters

Dana Boyle 16:50.22 2002
Emily Kellman 16:59.62 1995
Sheri Goodwin 17:04.13 1999
Wanda Howlett 17:08.39 1990
Kate Schmitt 17:13.34 1997
Andrea Boitano 17:23.24 1997
Beth Robbins 17:28.6 1995
Emily Timmer 17:36.21 2006
Molly Ostlund 17:40.36 1986
Cheryl Moores 17:42.3 1995

 

 

10,000 meters

Emily Kellman 34:39.87 1995
Dana Boyle 35:07.86 1999
Sheri Goodwin 35:46.93 1999
Wanda Howlett 36:15.0 1990
Andrea Boitano 36:19.79 1997
Kathryn Flyte 36:24.68 2014
Molly Ostlund
37:26.8
1987
Sara Campbell
37:29.2
1998
Linda Christ
37:31.9
1984
Liana Roberts
37:35.73
2006

 

 

3000 meter Race Walk

Valerie Chan 15:27:8 1994
Jun-Nicole-Matsushita 17:35:77 1996

 

 

5000 meter Race Walk

Valerie Chan 27:43:54 1994

 

 

Marathon

Wanda Howlett 2:45:28 1990
Lynn Knobloch 3:00:44 1991
Angela French 3:02:00 1980
Inge Heggerness 3:05:00 1981
Anitra Lincicum 3:17:44 1995
Cindy Henry 3:27:00 1979
Sharon Watson 3:31:00 1982
Mary Dorman 3:54:21 1986
Caitlin Moughon 4:01:11 1986

 

 

100m Hurdles

Mary Kusler 14.47 1989
Caitlin McGrane 14.84 2010
Kristen Holmboe 15.24w 1995
Stephanie Wingfield 15.27 1991
Kristen Braithwaite 15.54 1993
Patience Harrison 15.3 1985
Jill Burgher 15.4 1985
Ana Ruguni 16.08 2004
Julie Vanni 16.15 2000
Amy Wells 16.16 1999

 

 

400m Hurdles

Mary Kusler 61.63 1987
Erin Sullivan 61.74 1996
Jill Burgher 62.33 1985
Jessica Phillips 65.78 1999
Kelly Higa 65.86 2007
Kristen Braithwaite 65.9 1992
Julie Vanni 67.19 2001
Jody Nichols 67.1 1990
April Nelson 67.41 2000
Kip Foster 67.4 1982

 

 

3000m SC

Brittany Hodgson 10:53.8 2008
Colleen Godfrey 11:07.74 2005
Molly Bradbury 11:25.97 2014
Alana Hagney
11:29.29
2002
Carrie Keith
11:37.00
2012
Ali Garel
11:47.3
2008
Cara Gillespie 12:21.61 2011
Hannah Eshelman 12:25.45 2017
Madi Bolejack 12:33.77 2016
Kai Hundemer 12:57.15 2014

 

 

Shot Put

Amy O'Herin 45'1.25" 1988
Vera Vili 42'8" 1982
Duffer Heilers 40'6" 1983
Karen Chase 40'5" 2006
Tina McClallan 38'10.5" 1978
Jamie Questa 37'5" 2001
Julie Vanni 37'5" 2001
Kollete Smith 36'11" 1991
Sally Spooner 36'9" 1996
Rachel Squillace 36'6" 1991

 

Discus

Amy O'Herin 153'4" 1989
Rachel Squillace 152'11" 1990
Vera Vili 136'2" 1982
Sally Spooner 133'10" 1996
Duffer Heilers 131'11" 1983
Jamie Questa 129'3" 1998
Samatha Ducan 127'11" 1996
Kelsey Abel 123'10" 1993
Jill Peterson 121'11" 1989
Lisa Antonelli 116'4" 1995

 

Hammer

Jamie Questa 160'4" 2001
Maggie Klee 145'6" 2012
Tara Horn 120'1" 2006
Lace Smith 109'1" 2000
Jaire Keiki 103'3" 2003
Jennifer Jessoe 101'2" 1996
Hannah Seebach 100'1" 2001
Marika Henderson 97'7" 2001
Ariel Heston 97'6" 2010
Melissa Frits 94'7" 2009

 

Javelin (Old)

Patricia Perry 166'3" 1988
Julie Lindeman 147'3" 1992
Janis Lwin 122'0" 1994
Kara Morgan 114'9" 1995
Duffer Heilers 112'6" 1983
Wendy Hunt 111'9" 1979
Michele Gentry 104'9" 1990
Stephanie Wingfield 103'2" 1991
Audrey Weaver 103'1" 1996
Vera Villi 99'0" 1982

 

Javelin (IAAF 1999)

Anne Crase 125'4" 1999
Caitlin McGrane 125'4" 2008
Julie Vanni 123'9" 2001
Lindsey Denman 117'7" 2007
Monica Groves 117'2" 2005
Lauren Fenn 116'11" 2006
Sam Inouye 115'7" 2017
Jocelyn Riordan 114'5" 2012
Sarah Gross 109'1" 2001
Emily Sheldon 101'5" 2015

 

Long Jump

Cindy Kauzlaric 18'1.75" 1980
Kirsten Holmboe 17'11.5" 1997
Cheryl Bragg 17'10" 1975
Jena Robinson 17'9.5" 2006
Stephanie Wingfield 17'9" 1991
Emily Teague 17'7.75" 2003
Jill Yoder 17'4.75" 1984
Marlene Dean 17'4" 1981
Ana Rugani 17'1.25" 2004
Kenya Crawford 17'0.5" 1995

 

Triple Jump

Kirsten Holmboe 38'9.75"w 1995
Jena Robinson 38'2.25" 2005
Amy Wells 37'6.75" 1999
Tami Norris 37'5.5" 1990
Shelby Kantner 35'11.5" 2015
Kenya Crawford 35'7" 1995
Risa Allen 35'6.5" 2006
Becca Goe 34'3.5" 2005
Ili Wong 33'11.5" 2008
Erin Haney 33'11.25" 1999

 

High Jump

Michal Miller 5'6.5" 1986
Stephanie Wingfield 5'6.5" 1991
Sarah Dillon 5'5" 1999
Mary Kusler 5'4" 1988
Maricia Cillan 5'3.25" 1989
Kahleia Crane 5'3.25" 1995
Monica Groves 5'3" 2005
Emily Teague 5'3" 2002
Patricia Perry 5'2" 1986
Mary Beth King 5'2" 1981
Kirsten Holmboe 5'2" 1995

 

Pole Vault

Amy Wells 12'1.5" 2000
Katie Heaton 12'0.75" 2003
Elizabeth King 11'9.75" 2016
Sunny Lewis 10'11.75 2016
Maya Heck
10'5.25"
2011
Nicolette Rowe
10'3.25"
2003
Emily Teague
10'3.25"
2003
Liz Kajjko
10'3.25"
2003
Kendra Miller
9'11.75"
2008
Kate Law 9'10.25" 2004

 

Heptathlon

Caitlin McGrane 4509 2010
Jill Yoder 4356 1984
Stephanie Wingfield 4304 1991
Mary Kusler 4203 1987
Julie Vanni 4110 2001
Kahleia Crane 4020 1995
Emily Sheldon 3815 2014
Patricia Perry
3800 1985
Clare Benish
3583
2004
Sarah Dillon 3236 2000

 

* denotes yards converted to meters
w denotes wind aided

Top

Outdoor School Records

Men

EVENT MARK NAME DATE SITE
Long Jump 24'0.5" Joe Peyton 6/6/64 Sioux Falls,SD
Triple Jump 49'4.75" Roger Rowe 4/20/74 Bellingham, WA
High Jump 6'10" Rob Bradbury 4/5/97 Bellingham,WA
Pole Vault 15'9" Justin Rinefort 5/6/89 Seattle,WA (UW)
    Eric Fifield 3/19/94 Seattle,WA (UW)
    Greg Gause 4/29/06 Bellingham, WA
Shot Put 52'2.75" Randy Swilley 5/23/90 Stephenville, TX
Discus 162'7" Cliff Poage 4/17/99 Puget Sound
Hammer Throw 181'0" Greg Bailey 4//25/09  Forest Grove, OR
IAAF Javelin 186'0" Matt Gilbert 2013 Puget Sound
Javelin 252'6" Ken Johnson 5/12/73 Puget Sound
100m 10.3* Jack Higgins 1962 Modesto, CA
200m 20.8* Jack Higgins 1961 Ellensburg, WA
400m 48.2* Jim Catalinch 4/29/72 Walla Walla, WA
800m 1:49.89 Kirby Leufroy 5/26/94 Azusa, CA
1500m 3:45.46 Ahman Dirks 5/23/97 Marietta,GA
3000m 8:21.47 Ahman Dirks 3/8/97 Parkland,WA
5000m 14:19.18 Dave Davis 3/4/00 Seattle, WA
10,000m 30:19.25 Tyler Shipley 2016 Puget Sound
110m HH 14.50 Bill Hines 5/10/80 Vancouver, BC
400m Hurdles 52.70 Keith Burgess 4/30/94 Tacoma,WA
3000m S/C 9:10.48 Hugh Weber 5/12/89 Vancouver, BC
400m Relay 41.7 Chappell, Manos, Catalinch, Filley 1971 Sacramento, CA
800m Relay 1:29.2 Collins, Root, Chappell, Filley 1971 Seattle,WA (UW)
1600m Relay 3:17.09 Rogelstad, Dirks, Leufroy, Burgess 4/30/94 Tacoma,WA(UPS)
1600m SM Relay 3:28.0* Mattelstaedt, Filley, Rinta, Elmore 5/4/74 Vancouver,BC
3200m Relay 8:04.0   3/11/89 Tacoma,WA(PLU)
6400m Relay 18:15.39 Wyatt, Prince, Hallvik, Mayers 3/25/05 Puget Sound
Dist.Me.Relay 10:22.1 Flowerree, Sellon, Kevan, McLean 4/14/01 Edmonds,WA
Marathon 2:21.08.23 Jim Bob Cairns 5/25/85 Hillsdale, MI
Decathalon 6756 Brian Brendel 4/14-15/91 Tacoma,WA
10,000m Walk 52:22.0 Alan Bridges 5/10/86 Bellingham, WA

 


* converted from yards to meter

Outdoor School Records
Women

EVENT MARK NAME DATE SITE
Shot Put 45'1'1/4" Amy O'Herin 4/16/88 McMinnville,OR
Discus 153'4" Amy O'Herin 4/22/89 Ellensburgh,WA
Javelin 166'3" Patricia Perry 4/23/88 UPS
Hammer 160'4" Jamie Questa 4/21/01 Tacoma, WA (PLU)
Long Jump 18'1.75" Cindy Kauzlaric 5/9/80 Boise,ID
Triple Jump 38'9.75" Kirsten Holmboe 5/27/95 Azusa,CA
High Jump 5'6.5" Michal Miller 3/15/86 UPS
  5'6.5" Stephanie Wingfeild 5/23/91 Stephenville, TX
3,000 Steeplechase 10:53.8h Brittany Hodgson 4/18/08 Newberg, OR
Pole Vault 12'1. 5" Amy Wells 5/13/00 Seattle,WA
100m 11.88 Allanah Whitehall 2016 Portland, OR 
200m 24.81 Allanah Whitehall 2016 Portland, OR 
400m 55.75 Rhoda Andrews 5/14/94 Bellingham,WA
800m 2:09.44 Danita Erickson 5/15/93 Seattle,WA (UW)
1500m 4:28.4 Heather Sullivan 5/10/86 Bellingham,WA
3000m 9:45.31 Dana Boyle 4/30/99 Tacoma,WA (PLU)
5000m 16:50.22 Dana Boyle 5/24/02 Tacoma,WA(PLU)
10,000m 34:39.87 Emily Kellman 4/29/95 Tacoma,WA
100m HH 14.47 Mary Kusler 4/29/89 Eugene,OR
400m Hurdles 61.63 Mary Kusler 5/23/87 Russellville, AR
400m Relay 48.00 Anderson, Steensland, Brown, Andrews 5/14/94 Bellingham,WA
800m SM Relay 1:49.11 Kusler, Busenbark,
Gray, Lee
5/12/89 Vancouver, BC
800m Relay 1:55.0 Chappell, Leong, Thompson, Dean 3/7/81 Bellvue (BCC)
1600m SM Relay 4:26.7* Henry, Dean, Chappell, Kelly 3/7/81 Bellevue,WA
1600m Relay 3:53.75 Whitehall, Cummings, Gilbertson, Burns 5/3/14 Lacey,WA
3200m Relay 9:23.32 Murray, Phillips, Patterson, Andrews 5/24/99 Palm Beach,FL
6400m Relay 21:43.29 Boyle, Andrews, Patterson, Murray 2/27/99 Tacoma,WA(PLU)
Dist. Md. Relay 12:19.51 Andrews, Sotelo, Murray, Boyle 3/6/99 Tacoma,WA (PLU)
Pentathalon 2205 pts Dee Hopwood 4/18/80 Bellingham,WA
Marathon 2:45:28 Wanda Howlett 2/3/90 Las Vegas,NV
Heptathlon 4509  Caitlin McGrane 4/12-13/10 Forest Grove, OR
3000m RW 15:27.8 Valerie Chan 4/10/93 Bellingham,WA
5000m RW 28:06.5 Valerie Chan 3/19/94 Seattle,WA


* converted from yards to meter

Top Ten Indoor

Track & Field Men

50 Meter Dash

Brad Sutton 7.3 1987

60 METER DASH

Darrell Stewart 7.21 2009
Matt Wells 7.25 2017
Everett West 7.31 2014
Cam Braithwaite 7.32 2016
Brycen Bye 7.38 2006
Jack Rosenberg 7.39 2015
Wiley Putnam 7.43 2010
Isaac Blum 7.44 2009
Ross MacAusland 7.46 2014
Graham Cobb 7.47 2017
 

200 meters

Darrell Stewart 23.46 2009
Graham Cobb 23.60 2015
Paul Webster 23.61 2014
Everett West 23.65 2014
Wiley Putnam 23.66 2009
Pete Van Sant 23.75 2005
Issac Blum 23.82 2007
Brycen Bye 23.90 2006
Cam Braithwaite 24.01 2016
Jack Rosenberg 24.04 2015

 

400 meters

Tracy Daughtery 51.3 1987
Tim Adams 51.6 1987
Sean Tyree 52.08 2011
Thayne Chammell
52.2 1987
Wiley Putnam 52.59 2012
Pete Van Sant 53.01 2005
Matt Vanni 53.29 2006
Todd Detweiler 53.39 2013
Matt Wines 53.63 2014
Reggie Brown 53.5 1977

 

500 Meters

Tracy Daughterty 1:05.5 1987
Paul Hospenthal 1:08.7 1987
Carl Hepker 1:14.4 1988

600 Meters

Sean Tyree 1:26.95 2014
Matt Heflin 1:30.29 2012
Jeremiah Firman 1:30.72 2011

 

800 meters

Ben Kevan 1:54.24 2002
Sam Richardson 1:57.99 2003
Bob Slee 1:59.0 1974
Mark Torgerson 1:59.6 1977
Geremia Lizier-Zmudzinski 2:00.23 2016
Isaac Fournier 200:41 2017
Thompson 2:00.4* 1977
Matt Madrones 2:01.19 1988
Cam Nakano 2:01.38 2007
Bryan Soto 2:02.17 1988

1000 Meters

Joshua Seekatz 2:41.28 2015
Liam Monaghan 2:45.29 2016
Joe Cerne 2:49.02 2013
Cameron Braithwaite 3:00.15 2014

 

1500 Meters

Dan McLean 3:53.42 2004

 

Mile

Dan McLean 4:06.76 2004
Geremia Lizier-Zmudzinski 4:09.66 2016
Brian Mittlestadt 4:14.6 1974
Isaac Fournier 4:24.17 2017
Steve Miller 4:25.2 1976
Dan Greco 4:25.2 1977
Trevor Hanlin 4:25.64 2007
Joshua Seekatz 4:27.47 2014
Tyler Shipley 4:27.74 2016
Francis Reynolds 4:28.79 2010

 

3000 meters

Geremia Lizier-Zmudzinski 8:11.98 2016
Tyler Shipley 8:22.87 2016
Dan McLean 8:31.51 2004
Frank Prince 8:33.10 2005
Robin Harkins 8:34.82 2011
Taylor Hallvik 8:45.71 2005
Francis Reynolds 8:49.69 2009
James Markin 8:51.57 2016
Matt Klein 8:53.48 2013
Kota Reichert 8:53.79 2005

 

5000 meters

Tyler Shipley 14:25.46 2016
Francis Reynolds 14:42.47 2009
Kota Reichert 15:33.27 2006
Stephen Peacock 15:33.91 2006
Dan Pollard 15:40.87 2006
Andrew Bonica 16:03.20 2009
Matt Klein 16:34.03 2010

55 meter Hurdles

Bill Hines 7.8* 1977
Randy Hanson 7.9* 1977
Brian Brebdel 8.56 1987

 

60 meter Hurdles

Matt Wells 8.43 2017
Ryan Dumm 9.11 2004
Joe Cerne 9.29 2013
Myles McDonald
9.44 2013
Cam Braithwaite 9.89 2014
Zal Robles 10.43 2014
Graham Cobb 10.73 2017

 


35lb Weight Throw

Frank Olota 48'3" 1977
Greg Bailey 45'7.75" 2008
AJ Middleton 44'9.5" 2008

 

Shot Put

AJ Middleton 49'2.5" 2008
Russ Stanbery 43'6" 2006
Reilyn Garton 43'1.5" 2014
Chandler Breaux 42'7.25 2015
Steve Palmer 41'7.75" 2006
Matt Wells 38'1.5" 2017
Bruce Coffin 36'10" 1977
Remington Stobo 36'2.25" 2012
Tyler Thompson 35'2" 2016
Drew Justham 34'11" 2004

 

Long Jump

Pete Van Sant 21'8.75" 2005
Matt Wells 21'7.5" 2017
Cam Braithwaite 21'5.5" 2016
Alex Krumins 21'1" 1976
Alec DiMario 20'5" 2010
Steve Branham 19'9.5 2015
Michael Haas 19'9" 2011
Brian Kramer 19'9" 2004
Chris Branham 19'8.75 2016
Steve Budsbery 19'6" 1977

 

Triple Jump

Roger Rowe 45'7.25" 1973
Jon Lee 44'10.75" 2013
Chris Lee 44'2" 2013
Brian Kramer 43'5.25" 2005
Cam Braithwaite 42'4" 2013
Jimmy Ivory 41'8.5" 2009
Alec DiMario 40'10.5" 2010
Steve Budsberg 40'6" 1977

 

High Jump

Brian Kramer

6'6" 2007
Matt Maze 6'2" 2008
Don Rinta 6'1.75" 1973
David Lovitz 6'0.75" 2014
Steven Branham 6'0.75 2015
Chris Bueno 5'10.75" 2014
Joe Cerne 5'8" 2013
Cam Braithwaite 5'6.5" 2014

 

Pole Vault

Greg Gause 15'7" 2006
Travis Stull 14'1.25" 2010
Joe Cerne 13'5.25" 2014
Nick Lackman 13'0.25"

2008

Burch Greene 12'11.5" 2006
Chris Torronez 12'8" 2015
Cody Costello 12'8" 2004
Vidal Hillard 12'7.5" 2012
Wilson Bailey 12'6.25" 2008
Nick Cronenwett 12'6" 2006

 

Heptathlon

Cameron Braithwaite 4095 2014
Joe Cerne 3734 2014

Mile Relay

Tyree, Soto 3:30.0 1987
Cerne, Sample 3:31.43 2011

 

Top

Indoor School Records
Men

EVENT MARK NAME DATE SITE
Long Jump
6.62m (21'8.75")
Pete Van Sant
1/30/05 Seattle WA
Triple Jump
45'7.25"
Roger Rowe
3/10/73
Pullman, WA
High Jump
6'6"
Brian Kramer
2/17/07
Moscow, ID
Pole Vault
4.75m (15'7")
Greg Gause
2/17/06
Moscow, ID
Shot Put
15.00m (49'2.5")
AJ Middleton
2/17/08 Seattle WA
Weight Throw
48'3"
Frank Olotoa
1977
60m
7.21
Darrell Stewart
2/7/09
Moscow, ID
200m
23.46
Darrell Stewart
2/15/09
Seattle WA
400m
51.3
Tracy Daugherty
3/7/87
Seattle WA
600m 1:26.95 Sean Tyree 2014 Seattle WA
800m
1:54.24
Ben Kevan
3/2/02
Seattle WA
1000m 2:41.28
Josh Seekatz
2015
Seattle WA
1500m
3:53.42
Dan McLean
3/13/04
Whitewater, WI
Mile
4:06.76
Dan McLean 3/6/04
Seattle WA
3000m 8:11.98 Geremia Lizier-Zmudzinski 2016  
5000m 14:25.46 Tyler Shipley 2016
60m High Hurdle
8.43
Matt Wells 2/04/17  Pullman, WA
1600m relay
3:31.43
Tyree, Soto, Cerne, Sample
2/13/11
Seattle WA
Mile relay 3:31.2   1987
Heptathlon
4095
Cam Braithwaite 2/1/14 Seattle WA

 

Top Ten Indoor

Track and Field Women's

60 Meters

Allanah Whitehall 7.56 2015
Logan Bays 8.18 2017
Janece Levien 8.31 2008
Anna Joseph 8.45 2017
Liz Brown 8.58 2002
Kendra Miller 8.71 2007
Sarah Stillman 8.81 2012
Emily Prasil 8.86 2017
Caroline Milleson 8.89 2008
Emily Prasil 8.89 2016

 

200 Meters

Allanah Whitehall 26.16 2015
Andrea Leiken 26.65 2012
Caitlin McGrane 27.31 2007
Janece Levien 27.49 2008
Anna Joseph 28.07 2014
Logan Bays 28.11 2017
Kelly Higa 28.20 2007
Mara Cummings 28.48 2016
Lauren Ridling 28.93 2007
Brenda Seymour 28.93 2011

400 Meters

Andrea Leiken 58.75 2012
Emery Bradlina 1:00.50 2017
Mara Cummings 1:01.57 2014
Meg Gilbertson 1:02.60 2012
Kelly Higa 1:02.91 2007
Caitlin Holland 1:03.05 2006
Melissa Motyer 1:03.26 2015
Brenda Seymour 1:04.53 2011
Lauren Ridling 1:04.97 2007
Bonar Blagden 1:05.26 2007

800 Meters

Emery Bradlina 2:15.35 2017
Alicia Burns 2:20.01 2014
Alison Wise 2:24.34 2015
Nika Evans 2:27.75 2010
Emma Kelsey 2:29.35 2008
Devyn Davis 2:29.51 2006
Maddy Bassett 2:30.51 2007
Terra Wildon 2:33.53 2017
Meghan Schoenfelder 2:35.63 2008
Carrie Keith 2:38.89 2013

Mile

Dana Boyle 4:54.25 2002
Brittany Hodgson 5:14.79 2008
Sierra Grunwald 5:16.79 2013
Kathryn Flyte 5:22.54 2014
Alana Hagney 5:27.58 2004
Sarah Orzell 5:29.85 2004
Taili Ni 5:33.13 2016
Ali Garel 5:36.04 2007
Maddy Bassett 5:38.73 2006
Molly Van Benthuysen 5:38.83 2005

3000 Meters

Dana Boyle 9:33.26 2002
Kathryn Flyte 10:14.10 2014
Taili Ni 10:28.63 2016
Brittany Hodgson 10:33.40 2007
Collen Godfrey 10:35.09 2005
Hayley Walker 10:35.98 2010
Hillary Dobson 10:39.60 2003
Tori Klein 10:42.17 2016
Sarah Orzell 10:52.77 2005
Marnie Hazlehurst 10:53.40 2011

 

5000 Meters

Brittany Hodgson 17:52.28 2008
Liana Roberts 18:15.37 2006
Hayley Walker 19:32.13 2010
Marnie Hazlehurst 19:38.42 2010
Tameka Smith 20:12.80 2009
Lauren Mouat 20:13.37 2007
Colleen Godfrey 21:01.63 2007

 

60 Meter Hurdles

Caitlin McGrane 9.63 2008
Ana Rugani 10.33 2004
Clare Benish 10.50 2004
LesliAnn Kikuchi 10.50 2004

 

Shotput

Caitlin McGrane 30'9" 2010
Sam Inouye 24'10.5' 2016
Melissa Fritts 24'9.75" 2009

 

Triple Jump

Jena Robinson 36'3" 2006
Risa Allen 35'11.5" 2006
Shelby Kantner 34'11.25" 2015
Tami Norris 34'8.5" 1989
Chloe Hunt 33'11.5" 2010
Becca Goe 33'10.5" 2004
Emily Prasil 32'5.75" 2016
Sarah Stillman 32'1.5" 2012
Allison Culliney 31'0" 2017

 

Long Jump

Risa Allen 16'7.75" 2006
Jena Robinson 16'5.25" 2005
Chloe Hunt 16'1" 2010
Maya Hallstein 15'11.75" 2012
Logan Bays 15'6" 2016
Caitlin McGrane 14'11.25" 2010
Li Wong 14'9.75" 2008
Becca Goe 14'8.5" 2005
Clare Benish 14'6.5" 2005
Melissa Motyer 13'6.25" 2013

 

Pole Vault

Katie Heaton 11'5.75" 2005
Elizabeth King 10'8" 2016
Nicolette Rowe 10'2" 2003
Sunny Lewis 10'0.5" 2014
Molly Schreiner 9'6.25" 2004
Kendra Miller 9'1" 2008
Maya Heck 9'0.25" 2012
Emily Herr 8'8.25" 2010

 

High Jump

Monica Groves 5'1" 2005
Maggie Rowe 4'11" 2014
Kelly Higa 4'11" 2005
Clare Benish 4'9" 2005

1600m Relay

Burns, Gilbertson, Cummings, Motyer 4:12.42 2014

 

Top

Indoor School Records
Women

EVENT MARK NAME DATE SITE
Shot Put
30'9"
Caitlin McGrane
2/6/10 Moscow, ID
Weight Throw




Long Jump
5.07m (16'7.75")
Risa Allen
2/18/06
Moscow, ID
Triple Jump
11.05m (36'3")
Jena Robinson
2/17/06
Moscow, ID
High Jump
1.55m (5'1")
Monica Groves
1/30/05 Seattle WA
Pole Vault
3.50m(11'5.75")
Katie Heaton
1/30/05 Seattle WA
60m
7.56
Allanah Whitehall
3/2/15
Seattle WA
200m
26.16
Allanah Whitehall
1/30/15
Seattle, WA
400m
58.75
Andrea Leiken 2/12/12
Seattle WA
800m
2:15.35
Emery Bradlina
1/24/17  Pullman, WA 
1500m




Mile
4:54.25
Dana Boyle
2/2/02
Seattle WA
3000m 9:33.46
Dana Boyle
3/2/02
Seattle WA
5000m 17.52.28
Brittany Hodgson
3/8/08
Seattle WA
60m High Hurdle
9:63
Caitlin McGrane
2/8/08
Seattle WA
1600m relay
4:12.42
Burns, Gilbertson, Cummings, Moyter
2/8/14
Moscow, ID

NATIONAL CHAMPIONS

1999 Dana Boyle 3000m
1998 Amy Wells Pole Vault
1997 Sarah Andrews 3000m
1994 Danita Erickson 1500m
1988 Patricia Perry Javelin
1986 Jim Bob Cairns Marathon
1985 Jim Bob Cairns Marathon
1975 Ken Johnson Javelin

 

ALL-AMERICANS

 

2016
Germia Lizier Zmudzinski 3000m (Indoor)
Tyler Shipley 10000m (Outdoor)
Tyler Shipley 5000m (Indoor)
Allanah Whitehall 100m (Outdoor)
Allanah Whitehall 60m (Indoor)
2015
Allanah Whitehall    60m (Indoor)
2013
Joe Cerne    Decathlon
2006
Jena Robinson Triple Jump
2005
Katie Heaton Pole Vault (Indoor T&F)
2004
Dan McLean 1500m (Indoor T&F)
2003
Dan McLean 1500m
Katie Heaton Pole Vault
2002
Dana Boyle 5,000m
Katie Heaton Pole Vault
2000
Dave Davis 10,000m
Amy Wells Pole Vault
1999
Sarah Andrews 3000m
Dana Boyle 3000m & 5000m
Sheri Goodwin 5000m & 10,000m
Amy Wells Pole Vault
1998
Andrea Boitano 10,000m
Sarah Dillon High Jump
Dana Murray 1500m & 3000m
Amy Wells Pole Vault
1997
Sarah Andrews 3000m
Ahman Dirks 1500m
Andrea Boitano 10,000m
Dana Murray 1500m
Kate Schmitt 5000m
1996
Andrea Boitano 10,000m
Erin Sullivan 400m Hurdles
1995
Kristen Holmboe Triple Jump
Emily Kellman 5000m & 10,000m
Beth Robbins 3000m
1994
Keith Burgess 400m Hurdles
Matt Ellis 5000m & 10,000m
Danita Erickson 800m & 1500m
Emily Kellman 5000m & 10,000m
Kirby Leufroy 800m
Josh Montgomery Marathon
Lane Seeley Marathon
1993
Danita Erickson 800m
Emily Kellman 5000m
Josh Montgomery Marathon
Rachel Squillace Discus
1992
LaMoin Garrard Decathlon
Wanda Howlett Marathon
1991
Brian Brendel Decathlon
1990
Brian Brendel Decathlon
Mark Brennan Marathon
Ann Grande 3000m
Wanda Howlett 10,000m
Randy Swilley Shot Put
Rachel Squillace Discus
1989
Mark Brennan Marathon
Wanda Howlett 5000m & 10,000m
Mary Kusler 400m Hurdles
Kathy Lee 800m
Amy O'Herin Discus
Justine Rinefort Pole Vault
Scott Sterbenz Marathon
1988
Mark Brennan Marathon
Lisa Garnett 1500m
Mary Kusler 400m Hurdles
Amy O'Herin Shot Put
Patricia Perry Javelin
1987
Mary Kusler 400m Hurdles
Patricia Perry Javelin
1986
Jim Bob Cairns Marathon
Molly Ostlund 10,000m
Patricia Perry Javelin
Heather Sullivan 1500m
1985
Jim Bob Cairns Marathon
1975
Ken Johnson Javelin
1974
Ken Johnson Javelin
1973
Ken Johnson Javelin
1972
Ken Johnson Javelin
1970
Larry Thompson Javelin
1964
Joe Peyton Long Jump

 

Team All-Academic

Top

2016
Tyler Shipley
Geremia Lizier-Zmudzinski
Women's Team
2015
Women's Team
Tyler Shipley
2014
Women's Team
Kathryn Flyte
Alicia Burns
2013
Women's Team
Joe Cerne
2012
Men's Team
Women's Team
Joe Cerne
2010
Men's Team
Women's Team
Caitlin McGrane
2009
Greg Bailey
Caitlin McGrane
Women's Team
2008
Greg Bailey
Caitlin McGrane
Women's Team
2007
Women's Team
2006
Greg Gause
Men's Team
Women's Team
2005
Greg Gause
Katie Heaton
Men's Team
Women's Team
2004
Katie Heaton
Men's Team
Women's Team
2003
Katie Heaton
Dan McLean
Men's Team
Women's Team
2002
Dana Boyle
Katie Heaton
2001
Men's Team
Women's Team
Dan McLean
Jami Questa
2000
Men's Team
Women's Team
Dave Davis
Amy Wells
1999
Sarah Andrews
Sheri Goodwin
1998
Sarah Andrews
Andrea Boitano
Erin Sullivan
1997
Sarah Andrews
Andrea Boitano
Rob Bradbury
Erin Sullivan
1996
Rob Bradbury
April Plattner
1995
Kahleia Crane
April Plattner
1994
Danita Erickson
Josh Montgomery
Lee Seeley
1993
Danita Erickson
Josh Montgomery
1991
Kathy Lee
Julie Lindemann
1990
Ann Grande
Brian Brendel
1989
Mary Kusler
1986
Jim Bob Cairns
Heather Sullivan
1985
Jim Bob Cairns

 

 

West Region Indoor Track Athlete of the Year

Top

Geremia Lizier-Zmudzinski 2016
Allanah Whitehall 2015
Brittany Hodgson 2008
Dan McLean 2004

 

West Region Indoor Track Coach of the Year

Mike Orechia 2016
Mike Orechia 2004
Mike Orechia 2002

 

Puget Sound Awards & Honors

Tim McDonough Award

Top

Tyler Sellon 2003-04
Joel Baldwin 1998-99
Amy Wells 1998-99
Cliff Poage 1997-98
Tim Herron 1993-94
Teresa Holleman 1986-87
Randy Moon 1978-79

 

 

John Heinrick Award for Most Inspirational Athlete

Top

Cara Gillespie 2011-12
Joel Baldwin 1999-00
Dana Murray 1998-99
Doug Ryden 1997-98
April Plattner 1995-96
Emily Kellman 1993-94
Ann Grande 1991-92
Matt Ellis 1991-92
Brian Brendel 1989-90
Ann Grande 1988-89
Thayne Chaumell 1988-89
Walter Hines 1983-84

 

 

Dill Howard Award for Most Improved Athlete

Top

Matt Klein 2012-13
Joe Cerne 2011-12
Andrea Leiken 2011-12
Francis Reynolds 2008-09
Brittany Hodgson 2007-08
Greg Gause 2005-06
Jena Robinson 2004-05
Sara Campbell 1997-98
Andrea Boitano 1996-97
Ahman Dirks 1996-97
Ahman Dirks 1995-96
Roger Bialous 1993-94
LaMoin Garrard 1991-92
Mike Morse 1990-91
Ann Grande 1989-90
Brian Brendel 1986-87
Ray Phinney 1983-84

 

 

Harry Werbisky Award for Scholarship, Skill & Determination

Frank Prince 2005-06
Jimmy O'Dea 2003-04
Dan McLean 2002-03
Rob Bradbury 1996-97
Tim Herron 1991-92
Jim Cairns 1984-85

 

 

Dr. Roberta Wilson Award for Scholarship, Skill & Determination

Caitlin McGrane 2009-10
Andrea Boitano 1997-98
Teresa Holleman 1987-88

 

 

Paul & Helen Perdue Community Service Award

Reagan Grabner 1999-00
Erin Sullivan 1996-97
Adam Sowards 1994-95

 

 

Dick Ulrich Award for Athletic Leadership

Matt Perry 2002-03

 

 

Alice Bond Award for Most Outstanding Female Athlete

Alicia Burns 2013-14
Dana Boyle 2001-02
Danita Erickson 1994-95
Wanda Howlett 1993-94
Heather Sullivan 1985-86
Colleen Baker 1984-85
Angela French 1980-81

 

 

Ben Cheney Award for Most Outstanding Male Athlete

Tyler Shipley 2015-16
Frank Prince 2004-05
Dan McLean 2003-04
Dave Davis 1999-00
Dave Davis 1998-99
Jim Cairns 1985-86

 

Puget Sound Scholar Athletes &

Academic All-Conference

Top

Greg Bailey 2008-09
Andrew Bonica 2008-09
Karen Chase 2008-09
Caitlin McGrane 2008-09
Greg Bailey 2007-08
Andrew Bonica 2007-08
Brycen Bye 2007-08
Karen Chase 2007-08
Katie Craigie 2007-08
Ali Garel 2007-08
Kelly Higa 2007-08
Caitlin McGrane 2007-08
Caroline Milleson 2007-08
Risa Allen 2006-07
Katie Craigie 2006-07
Ali Garel 2006-07
Kelly Higa 2006-07
Emily Hoake 2006-07
Stewart Decker 2005-06
Kelly Higa 2005-06
Frank Prince 2005-06
Kota Reichert 2005-06
Liana Roberts 2005-06
Lael Wilcox 2005-06
Katie Heaton 2004-05
Frank Prince 2004-05
Nicolette Rowe 2004-05
Ben U'Ren 2004-05
Katie Heaton 2003-04
Dan McLean 2003-04
Jimmy O'Dea 2003-04
Frank Prince 2003-04
Tyler Sellon 2003-04
Ben U'Ren 2003-04
Katie Heaton 2002-03
Hillary Dobson 2002-03
Dan McLean 2002-03
Jimmy O'Dea 2002-03
Reagan Grabner 2002-03
Martin Cochran 2002-03
Jimmy O'Dea 2001-02
Tyler Sellon 2001-02
Dan McLean 2001-02
Jessica Sotelo 2000-01
Julie Vanni 2000-01
Reagan Grabner 2000-01
Dana Boyle 2000-01
Jessica Sotelo 1999-00
Julie Vanni 1999-00
David Odell 1999-00
Erin Sullivan 1997-98
Andrea Boitano 1997-98
Jessica Phillips 1997-98
Erin Sullivan 1996-97
Robert Bradbury 1996-97
Andrea Boitano 1996-97
April Tranby 1996-97
Rachel Perlman 1996-97
Kevin Barhydt 1996-97
Mathew Rorabaugh 1996-97
Samantha Duncan 1996-97
Sarah Andrews 1996-97
Sarah Spooner 1996-97
Robert Bradbury 1995-96
April Plattner 1995-96
April Plattner 1994-95
Adam Sowards 1994-95
Timothy Herron 1993-94
Timothy Herron 1992-93
Julie Lindermann 1991-92
Kathryn Rein 1990-91
Jill Peterson 1989-90
Kathy Lee 1988-89
Kevin Mapes 1988-89
Jill Peterson 1988-89
Kevin Mapes 1987-88
Teresa Holleman 1987-88
Mary Kusler 1987-88
Kevin Mapes 1986-87
Paul Hospenthal 1986-87
Jill Burger 1985-86
Jim Cairns 1985-86
Paul Hospenthal 1985-86
Bill Hinson 1985-86
Heather Sullivan 1985-86